Právě se nacházíte zde: Soutěže >> Sportovní soutěže

Vloženo: 9.12.2019, počet přečtení: 553

Vicemistři kraje

Ve středu 4.12. naši florbaloví reprezentanti bojovali v krajském finále o postup do celostátního kola. Boje o prvenství v kraji se uskutečnily v Havlíčkově Brodě ve sportovní hale TJ Jiskra. Do krajského finále celkem postoupilo 5 týmů, přičemž hrál každý s každým. Naši borci, jejichž tým byl složený z kluků 8. a 9. třídy, bojovali o první místo a postup do celostátního kola velmi srdnatě s nasazením všech sil, tak jak je to učil jejich trenér, všemi oblíbený pan učitel Čáp. Dokázali vyhrát s převahou svá první tři utkání, stejně jako jejich největší rival z Jihlavy. V posledním zápase se tedy tyto dva neporažené týmy přímo utkaly o prvenství v krajském finále. Souboj byl velmi lítý a napínavý. Nejdříve se podařilo zavěsit branku Jihlavě. Naši kluci bojovali o každý míč. Nakonec, za fantastické podpory diváků, se jim podařilo vyrovnat. Bohužel závěr utkání se nepovedl dle našich představ a náš tým dostal v závěrečných minutách gól na 2:1 pro Jihlavu. Ačkoliv borci ze ŽS Konečná turnaj nevyhráli, zaslouží si pochvalu za skvělou reprezentaci školy a vybojované krásné druhé místo v kraji Vysočina. Pochvalu si jistě zasloužili i holky a kluci, kteří přišli podpořit naše florbalisty a vytvořili skvělou atmosféru. Již nyní se můžeme těšit na příští rok, kdy se florbalového turnaje zúčastníme určitě zase.

Dívka z VIII.A